Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Adam Skorb: Służby i kruczki

Media obiegła wiadomość o zakusach na mandat radnego Janusza Rewersa. Sam radny o to zadbał, przedstawiając sytuację jako działania służb Kubickiego które szukają na niego “kruczków prawnych” ( to taka hipostaza ). Stwierdził też że nie widział dokumentów w tej sprawie, i że są one niekompletne ( za Gazetą Lubuską ).

Jako że temat wypłynął już wcześniej jakiś czas temu, i z uwag radnego poczynionych obecnie, można założyć z dużą dozą pewności, że rzecz idzie o naruszenie art 10 par. 1 p.3 a) „Kodeksu Wyborczego”, który to „kruczek prawny” pochodzi z 5 stycznia 2011 roku, zatem uchwalony został przez koalicję Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Raczej nie był wymierzony osobiście w kogokolwiek personalnie, a już na pewno nie w Janusza Rewersa.

Czy zapis ów jest zasadny? Osobiście sądzę że zasadnym nie jest, ale istnieje i ma rangę ustawową. W poprzedniej kadencji samorządowej na podstawie tego artykułu wygaszono co najmniej 27 mandatów radnych ( dane na 31.01. 2018 ). Na szczęście istnieje droga odwoławcza, samemu zainteresowanemu znana, a przepis jest jak wspomniałem, nie całkiem może precyzyjny, jednak cała sytuacja jest bardziej wynikiem “nieodrobienia lekcji” przez kandydata, niż skutkiem spisku wrażych sił w niego wymierzonych.

Adam Skorb

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


[wpdevart_facebook_comment curent_url="https://www.zachod24.pl/8843/adam-skorb-sluzby-i-kruczki/" order_type="social" title_text="Skomentuj przez Facebooka" title_text_color="#385898" title_text_font_size="24" title_text_font_famely="Open Sans" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="9" ]
You don't have permission to register