Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Rafał Zapadka: Urojenia i żal za Piłsudskim

Co z tego, że jakiś felietonista lub polityk groźnie pokiwa palcem w bucie kaście sądowniczej za uznanie „nowych sędziów” jako wybrakowanych, ze względu na rzekome posiadanie zalety niezawisłości lub bez-stronności w podłym gatunku? Co dobrego z bluzgów opozycji – targowicy rzucanych na obóz „dobrej zmiany” i zarzucanie mu „łamanie konstytucji oraz praworządności”? Czy jazgot wzajemnych oskarżeń powstrzyma postępującą zapaść w sądownictwie, brak bezpieczeństwa obrotu prawnego, ogólną anarchię w państwie? Nie mamy wojny, nikt Rzeczpospolitej nie grozi użyciem siły militarnej, ale w państwie szerzy się nieporządek, który wzrasta po uchwale 60 sędziów Sądu Najwyższego.

Dyskusje, przerzucanie się argumentami przez kauzyperdów i jadowita propaganda, sącząca się nawet z włączonego żelazka, nie zlikwidują chaosu i nie uchylą czyhających na Polskę zagrożeń. Gadaniem niczego nie da się uzdrowić. Największą odpowiedzialność za opanowanie tego bezhołowia spada na obóz władzy. Musi on szybko zorganizować sprawne, szybkie i sprawiedliwe sądy. To należy do zasadniczych powinności państwa wobec obywateli. Jeśli tak się nie stanie, to być może rząd premiera Morawieckiego straci poparcie, a prezydent Andrzej Duda drugą kadencję. Ludzie chcą działań władzy, które obniżą temperaturę wewnętrznej walki politycznej i usprawnią państwowe usługi, nie tylko w dziedzinie sądownictwa, ale i opieki szpitalnej, i w wielu innych obszarach.

Chaos i słabe państwo to niestety nasza polska specjalność. Dziś cios w nie wymierzają sędziowie, a w II RP terroryści – Ukraińcy z OUN. W reakcji na zamordowanie przez nich ministra spraw wewnętrznych w czerwcu 1934 r., prezydent Mościcki podpisał rozporządzenie w sprawie osób zagrażających bezpieczeństwu, spokojowi i porządkowi publicznemu. Było ono podstawą internowania na podstawie decyzji administracyjnej w Berezie Kartuskiej. Przypominam ten fakt bez pochwały policyjnych akcji wobec politycznych przeciwników w normalnie funkcjonującym państwie. Chcę tylko podkreślić, że dzisiaj zastosowanie takiego środka, w celu powstrzymania gnicia naszego państwa jest trudne do wyobrażenia, z uwagi na oddanie UE części suwerenności, a także niewykonalne z braku marszałka Piłsudskiego i jego wiernych żołnierzy. Jest niemożliwe nawet w urojeniu zupełnie zuchwałym, według którego internować należy obie strony konfliktu. Nie wiadomo tylko kto niby miałby internować, porządek zaprowadzić, a przede wszystkim kto miałby potem trzymać w Polsce władzę i przychylać nieba jej mieszkańcom? Naród przecież tego nie wie. Wprawdzie przedłużył władzę zjednoczonej prawicy, ale jednocześnie w sumie niewiele mniej głosów dał jej zajadłej opozycji, która chodzi na pasku Komisji Europejskiej, Rady Europy i Pan Bóg wie kogo tam jeszcze.

Czyż takie chore urojenia nie usprawiedliwiają pokazania, niechby i przez sędziego W. Żurka, środkowego palca? Jasne, że w całej rozciągłości usprawiedliwiają. Trzeba tylko uważać, aby nie zesztywniał on od częstego pokazywania. Oczywiście chodzi o palec, a nie o sędziego.

Niesłychane, kto by pomyślał, ale chyba środkowy palec pokazał także minister Z. Ziobro. W rozmowie z komisarz Jourovą powiedział on UE, że jeśli nie pasuje im obecny sposób wyłaniania sędziów, to można wprowadzić system niemiecki. Wtedy sędziów będą wybierali np. przedstawiciele sejmików, wojewodowie i minister sprawiedliwości. Pewnie komisarza z Brukseli zatkało.

Rafał Zapadka (28-29.01.2020)

fot. Pixabay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


[wpdevart_facebook_comment curent_url="https://www.zachod24.pl/8909/rafal-zapadka-urojenia-i-zal-za-pilsudskim/" order_type="social" title_text="Skomentuj przez Facebooka" title_text_color="#385898" title_text_font_size="24" title_text_font_famely="Open Sans" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="9" ]
You don't have permission to register