Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Marszałek z „koroną”

Pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł, a nie w autopromocji i ogłaszaniu wątpliwych zwycięstw. Gorzka lekcja dla Elżbiety Anny Polak (PO). Raptem kilka dni temu lubuska marszałek obwieściła mieszkańcom pokonanie korona wirusa w regionie, a już dziś okazało się, że wyszła przed szereg.

Jak informuje Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, u jednej z pielęgniarek oddziału wewnętrznego stwierdzono dziś obecność zaraźliwego patogenu. Natychmiast wprowadzono odpowiednie procedury, oddział odizolowano, a personel i pacjenci, którzy mieli kontakt z zakażoną, poddany zostanie kwarantannie. W samym regionie zakażeń jest jeszcze więcej. Statystyki powiększono również o trzy przypadki w powiecie świebodzińskim.

Sytuacja przeczy stanowisku marszałek, która na swoim profilu na Facebooku, w triumfalnym tonie ogłaszała pokonanie korona wirusa. Elżbieta Anna Polak nagrała nawet teledysk, w którym przedstawia się jako wzór do naśladowania w walce z pandemią. Dziś jego przekaz nie jest już tak aktualny. 

O ostrożność w przesądzaniu czy wirus jest w regionie czy go nie ma, tak by nie rozprężać społecznej mobilizacji, apelował wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Uwagi te były jednak lekceważone, a sama marszałek odsyłała polityka PiS do lekarza. Dziś wypada jej ugryźć się w język i zastanowić co poszło nie tak. 

fot. Facebook

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register