Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Strzelecko-drezdeneckie dla Dudy [ANALIZA]

Rozpoczynamy od północy i powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Tu zwyciężył prezydent Andrzej Duda, na którego głos oddało 8390 mieszkańców, co stanowi blisko 39% głosujących. Drugi był Rafał Trzaskowski z 33 procentami głosów. 

Frekwencja w całym powiecie wyniosła ponad 56%, a najwyższa była w gminie Strzelce Krajeńskie, w której do urn poszło 58% uprawnionych. Tam też wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej ma 4% przewagę nad ubiegającym się o reelekcję prezydentem.

W pozostałych gminach powiatu wygrywa Andrzej Duda. Największe poparcie prezydent uzyskał w gminie Stare Kurowo, tu oddało na niego głos prawie 44% mieszkańców, a przewaga nad Rafałem Trzaskowskim wynosi blisko 13%, czyli tyle, ile dystans w wyniku krajowym.

Więcej szczegółowych danych dotyczących głosowania w powiecie dostępnych na stronie PKW.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.
You don't have permission to register