Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Rafał Zapadka: O pierdołach

Rosjanie, gdy ktoś opowiada pierdoły, głupstwa, mówią ładnie, to pieczki – ławoczki. Prawda, że w tej nazwie jest trochę poezji? Nieraz przypisuje się pewnym opiniom lub słownym zaczepkom, czy wręcz prowokacjom, poważne znaczenie. Po czasie okazuje się, że to były zwyczajne pierdoły, niekiedy ubrane w agresywną formą, symulującą głęboki sens. Na przykład ciągle wzmożony senator Wadim Tyszkiewicz właśnie wygarnął Polakom, że „wybrali marionetkę, pacynkę”. Nie ma się czym przejmować, kto jest pierdołą, to jasne, że opowiada pierdoły. Albo taka rozkrzyczana feministka Gretkowska. Jeszcze przed I turą w uniesieniu spenetrowała prawdę i obwieściła triumfalnie, że „Polska chce wreszcie miłości, a nie tylko pierd***a”. Oczywiście ludzi są różni, jedni kwadratowi, a drudzy podłużni. I tak, podczas gdy jedni chcą miłości, to drudzy bardziej tego drugiego, ale chyba niekoniecznie wszyscy razem zadowolą się wysłuchiwaniem podobnych pierdół.

Obóz władzy jakoś dowlókł się z mozołem do stacji „wybory prezydenckie”. Ledwo dociągnął, ale udało mu się stanąć na najwyższym podium. Wprawdzie PiS stoi z wieńcem laurowym, ale wygląda jak styrana lokomotywa, „ciężka, ogromna i pot z niej spływa … stoi i sapie, dyszy i dmucha”. Czy da radę dociągnąć wagony do następnej stacji? Tory są ciągle rozkręcane, a szabrownicy czekają okazji, aby rozkraść wszystko co jest w wagonach przewożone. Jeśli nasza przewodnia siła nie sprawi sobie nowej lokomotywy oraz nie wymieni i odmłodzi konduktorów, tudzież zawiadowców, to spadnie do „b” klasy byłych przewodnich sił. Takie są prawa dżungli, czyli polityki. Póki co dała ona radę, bo – jak chcą macherzy od sondaży – prezydenta Dudę wsparło 15% wyborców nowoczesnego katolika Hołowni i 15% wyborców lewicowego pederasty Biedronia. Zusammen do kupy dali oni ok. 425 tysięcy głosów (to tylko spekulacja), czyli tyle o ile trzasnął obecny prezydent tego drugiego. Ładny interes, czyżby w Polsce bez tęczowych katolików nie dało się już ujechać? Druga kadencja dzięki towarzyszom z lgbt zapowiedzią budowania wspólnoty od nowa, według postępowego strychulca? Dobry Boże, widzisz to wszystko nie grzmisz?!

Nie da się ukryć, że pierdoły opowiada także Konfederacja. Krzysztof Bosak uciułał dla niej niezłe 7% i liderów Konfederacji … zatkało. Wpadli w stupor, odmówili opowiedzenia się za jednym z kandydatów, którzy pozostali na placu i ogłosili się „merytorycznymi” zwycięzcami tych wyborów. Grzegorz Braun ogłosił z afektacją, że obaj pretendenci (głównie Andrzej Duda) ulegli sile argumentów Konfederacji i na wyprzódki odwoływali się do różnych jej punktów programowych, usiłując w ten sposób złowić jej wyborców. PiS zatem nie ma innego wyjścia (tak se kombinuje 7%) i musi położyć się przed nimi i przemiło ich zachęcać: chodźcie, bierzcie. Myślę jednak, że trzymający władzę prędzej zrobi geszeft z poobijanym i upokorzonym PSL. „Chłopi” bowiem mają pierniczki na które Dobra Zmiana ma apetyt. Chodzi o 3 senatorów, którzy mogą umożliwić jej przejęcie izby wyższej. Nasi umiłowani przywódcy raczej czniają na wyborczy „merytoryczny” sukces pana Bosaka, bo w polityce nie liczą się pierdoły, ale konkrety, umożliwiające uchwycenie sterów władzy. Może Konfederacja kiedyś dorośnie i weźmie udział w poważnej, a nie tylko medialnej rozgrywce. Daj im Boże!

Rafał Zapadka (14.07.2020)

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register