Najnowsze

Napisz do nas

Jeśli chcesz by portal opublikował Twój tekst, skontaktuj się z redakcją.

Email
zachod24@zachod.pl

Telefon
+48 68 455 55 05

Adres
Kukułcza 1
Zielona Góra

Media społecznościowe

Mantry z „Celą+” w tle

Notatnik konserwatysty… nowoczesnego

Aresztowania m.in. Romana Giertycha i Ryszarda Krauze miały ponoć „przykryć” (sic!) rządowe kłopoty z pandemią, u wielu natomiast wzbudziły nadzieje na początek akcji zwanej umownie „Celą+”. Jak mantrę powtarzano również, pospołu komentatorzy i politycy opozycyjni (jak zwykle w takich razach), że „jest to sprawa polityczna”.

Chociaż Ryszard Krauze był i jest raczej biznesmenem, niemniej powiązanym mocno jako wyjątkowy beneficjent z określonym kręgiem polityków, a mecenas zwany „pieszczotliwie” Koniem jest raczej politycznym komentatorem i politykiem byłym (wicepremierem?), i obrońcą polityków, choć ciągle z traumą i kompleksem prezesa Kaczyńskiego, ale też z politycznymi ambicjami na przyszłość (prokurator generalny, minister?).

Warto dodać, że biznesmen Krauze zwany w na poły tajnej rozmowie (nagranej w 2007 r.) Kaczmarek – Kornatowski „Grubym Rychem” to ten, który wzbogacił się na wielomilionowych kontraktach z państwowymi spółkami (m.in. Poczta Polska, ZUS, MEN, NIK etc.), a rząd PO – PSL ułatwił mu legalne „wyprowadzenie” pieniędzy z własnych spółek uchwalając w 2011 r. tzw. „lex Krauze”. Natomiast mecenas Giertych to tzw. „człowiek orkiestra” czyli 4. w jednym. Adwokat, polityk, komentator życia publicznego i politycznego (stały gość w show pt. „Kropka nad i”) i biznesmen, który najczęściej bodaj mylił świadomie dość te funkcje. Ale za to chwalony przez wielu polityków tzw. strony opozycyjnej oraz słynnego „dra Jana” (śp.?) za niezwykłą skuteczność w prowadzeniu wielu spraw. Chodzi m.in. o cyniczną grę na przedawnienia i kruczki prawne, dzięki którym np. „pokrzywdzona nie doczeka swoich pieniędzy do końca życia”. Są też nagrania red. Piotra Nisztora , którego mecenas namawiał na szantażowanie biznesmenów i wiele, wiele innych dziwnych spraw na etycznym „pograniczu” z udziałem Giertycha.

Wracając zaś do próby aresztowania (bo zatrzymanie to co innego) obydwu Panów, które odbywało się przy medialnej wrzawie i w atmosferze absurdu (Giertych, omdlenie, trucizna, cios etc.), wszak rytmiczne hasło lansowane niegdyś przez „Czerską”: „Giertych do wora, wór do jeziora”, już dawno przekształcono w obronę mecenasa jak nie przymierzając niepodległości. „Jest Sąd w Poznaniu!!!” napisał w emocjonalnym wpisie mecenas Giertych. Cóż, pani sędzia z Poznania Renata Żurowska wnioski o areszt oddaliła, dając dowód sędziowskiej niezawisłości (?), a poznańska Prokuratura Regionalna udowodniła, że wnioski o areszt nie były przygotowane należycie. „Taką mam koncepcję”. Zaś na program „Cela+” przyjdzie jeszcze długo poczekać, tak jak na dobre zmiany (praworządność i sprawiedliwość ze zdrowym rozsądkiem w parze!) w sądach, ale też w prokuraturze! Jak długo?

Autor: Andrzej Pierzchała
Fot. Pixabay

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści publikacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady Społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.


Skomentuj przez Facebooka
You don't have permission to register